• Čitateľský klub Včiel - Posledné slovo patrí mne

• Včelie ihrisko - názov čitateľského klubu Včiel. Čítať sa dá aj s touto aktivitou Posledné slovo patrí mne. V kruhu sme si najprv zopakovali pravidlá tichého čítania. Potom sme 15 minút čítali na mieste, kde je nám príjemne. Keď žiak prečíta vetu, ktorá sa mu zapáči, zapíše si ju počas čítania do zošita. Pripravený tulivak bol pre žiaka, ktorý bol náhodne vylosovaný. Sadol si do "kresla" a prečítal vetu, ktorú si zapísal. Postupne vyvoláva deti, ktoré hovoria, prečo si žiak zapísal práve túto vetu. Ako sa pri nej cítil? Poďakuje sa za odpoveď a nakoniec ... Posledné slovo patrí mne! Žiak povie, ako sa cítil pri prečítaní vety, prečo si ju vybral. Ostatní mu zatlieskajú a už je len ticho :-) však posledné slovo patrí jemu. Tak sa vystriedajú 4-5 žiaci. Deti vyjadrujú pocity druhých, navzájom sa počúvajú, precvičia si písanie a čítajú svoju vlastnú knihu.