• Besiedka pre starých rodičov

• Nielen v októbri si ctíme starých ľudí. Ale práve teraz bola príležitosť pozvať starých rodičov do našej školy, aby aj oni videli našu školu, triedu. Zaslúžia si to! Pripravili sme si program s básničkami, pesničkami, zahrali sme na flautičky a ukázali starým rodičom, čo sme sa už naučili. V klube deti pripravili občerstvenie, obložené chlebíky pre každého starého rodiča. Po skončení programu bola príležitosť porozprávať sa s nimi. Myslíme, že sme splnili cieľ tejto akcie: ukázať, ako si vážime starších ľudí a že ich máme radi! Fotky sú vo fotogalérii.

• Prvý exteriér Slnečníc - SNG a výtvarné dielne

• Náš prvý exteriér bol v Slovenskej národnej galérii. Čakala nás výstava a po nej výtvarné dielne. Výstava bola o portrétoch, ale aj o rodine a vzťahoch v nej. Rozprávali sme si o tom, ako žila rodina kedysi a ako žije teraz. Na výtvarných dielňach sme si vyrobili náramky priateľstva. Hodiny výtvarnej  výchovy  nemusia byť len v škole, ale aj v SNG. Fotky sú vo fotogalérii!

• Športová akcia Bavme deti športom

• V hale Elán sa konala športová akcia pre deti 1. stupňa ZŠ z Bratislavy. Deti si vyskúšali, aké je to športovať v ozajstnej športovej hale, kde sa konajú Majstrovstvá SR v atletike. Venovali sa nám mladí atleti, ale aj starí páni - bývalí atleti. Je to milé, že si na nich organizátori spomenuli. Bolo to na ich tvárach vidieť, s radosťou odovzdávali skúsenosti malým deťom. Deti podali výborný výkon, snažili sa zo všetkých síl. Nevyhrali sme, neboli sme ani druhí, tretí :-), ale aj to učí deti k tomu, že športom sa aj bavíme. Nielen vyhrávame. Fotky sú vo fotogalérii!

• Prvý projekt prváčikov

• Prváci ešte nevedia písať, ale urobiť pekné projekty áno. Podarilo sa im to na tému Starí rodičia a vnúčatá. Deti dostali informácie, čo má ich projekt obsahovať, prečo ho robíme a ako vystupovať pri prezentácii. Žiaci si doma pripravili materiály, v škole sme projekt realizovali a každý sám za seba ho prezentoval pred ostatnými spolužiakmi. Na budúci týždeň bude besiedka s programom pre starých rodičov a pri tejto príležitosti si budú môcť starí rodičia pozrieť projekty. Na rannom kruhu sme diskutovali o tom, čo je to láska, prečo si vážime starších ľudí a ako sa k nim správame. Fotky sú vo fotogalérii!

• Víkendovka prvákov

• Prežili sme krásny víkend, sme slnečnice = prváci. So svojimi rodičmi a dospelákmi zo školy Felix sme vytvorili v Hronci jeden team. Bolo to skvelé! Všetci sme sa stali deťmi, smiali sa, hrali sa a boli felixoví smiley. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.

• Deň sa dá prežiť aj takto!

• V rannom kruhu si povedať, čo nás počas dňa čaká. Pokračovať čítanim textu Ga-ga-ga-gaštany od Boženy Trilecovej. Následne práca s textom, pracovný list zameraný na čítanie s porozumením, presun do lesíka, pomedzi to si dať pár opisov vecí, zber gaštanov, dramatizácia textu, tvorba Gaštankova a aktivita "Kto ma gaštan"? Skvelý exteriér je za nami. Ďakujeme.

• Aj keď nie sme vtáci, hniezda sme spravili výborné

• Hoci nie sme vtáci, tak druháci skúsili vyrobiť "hniezdo", ktoré by uchránilo vajíčko pred pádom z 1.poschodia. Po zadaní a rozdaní materiálusa deti usilovne pustili do práce. Bolo úžasné sledovať ich v plnom nasadení, kedy krásne spolupracovali, chrlili nápady a každá ruka pomáhalasmiley Zo 4 tímov prežili 3 vajíčka a niektorí sa naučili, že niekedy je čas dôležitejší ako detailnosť prevedenia wink  A ja dúfam, že kreativita a schopnosť komunikácie i spolupráce, ktorú včera preukázali im pomôže aj v iných životných situáciách...

• Prišlo k nám písmenko "ÁÁÁáááááá!

• Písmenko "A" je strechou abecedy. Je prvé a veľmi zaujímavé. Vlastne slová, ktoré na "A" začínajú: na akordeón sme si zahrali dozvedeli sa, prečo majú ľudia hrajúci na akordeón svalnaté ruky.Od detstva museli kufrisko nosiť sem a tam, oplatilo sa! Máme veselo v triede, keď nám Marta zahrá. Akvárium máme v triede, aj niektoré deti doma. Nakreslili sme autobus a vyzdobili otlačkami prstov. Prstami sme v múke vytvorili všetky známe písmenká: OSBUA. Básnička o Anabela nás priviedla k nakresleniu spoločného výkresu - rebrík v tvare A. Aktivít bolo veľa, písmenko "A" máme v malíčku :-). Fotky sú vo fotogalérii!