• Ďakujeme za krásny rok

• Felix ďakuje všetkým svojim zamestnancom, rodičom, deťom, podporovateľom, kritikom a fanúšikom za krásny rok, kedy sme sa veľa naučili, nasmiali, zažili. Prajeme VÁM krásne leto a ahoj v septembri.

• 3-dňový výlet prvákov do Bojníc

• Prváci si zbalili ruksaky na trojdenný výlet a skoro ráno sme vyrazili vlakom do Bojníc. Počasie bolo naplánované, ako všetko ostatné smiley. Po príchode do domku sme postavili na záhrade stany, zjedli sme s chuťou polievku s kopou palaciniek a išli sme do ZOO. Na druhý deň sme za krásneho počasia strávili pol dňa na kúpalisku Čajka. Plavci si užili veľký bazén aj so skákaním do vody, ostatní boli v menšom bazéne a všetci sme sa riadne vybláznili. Po neskoršom obede, ktorý nám varila "dobrá duša - suseda" Ľubka, sme išli do Rozprávkového zámku. V ňom sme  si pozreli 4 krásne rozprávky a postupne sme prešli celým zámkom. Na záver sme si zatancovali záverečný rozprávkový tanec. Večera bola na záhrade, kde sme si na ohni opiekli slaninku, špekáčiky. Spali sme v stanoch, dospeláci "pod širákom" a pod veľkým množstvom hviezd. Romantické, krásne! Posledný deň sme upratali záhradu, poskladali stany, dojedli zvyšky z ľadničky a vrátili sa do Bratislavy spokojní, unavení a šťastní. Ozaj, vo vlaku sa nám prihovárali ľudia. Vraj z ktorej školy sme, že také dobré deti ešte nevideli. Netušili, že možno neboli až tak dobré cheeky, ako skôr unavené!

• Mravčeky na výlete v Čunove

• Na výlete si Mravčeky obzreli Čunovskú priehradu, kanály na Divokej vode, vyskúšali si hádzanie "žabiek" do vody, skákanie na bungee trampolíne a chodenie po lanových prekážkach. A najmä spolu strávili krásny deň plný smiechu a priateľstva

• 1. miesto v celoštátnom kole súťaže Supertrieda

• Supertrieda! Dlhodobý projekt, na ktorom pracovali Včielky od februára. Výsledkom je 13-minutové hudobno-dramatické vystúpenie Neposlušné deti, ktorým sme sa zúčastnili okresného kola súťaže Supertrieda. 6 súrodencov , doma bez rodičov, požiar, hasiči a skoky z horiaceho okna do plachty. Uf, všetko dobre dopadne! Postúpili sme do celoštátneho kola, ktoré sa konalo v krásnom prostredí Čilistova pri Šamoríne. Za účasti 8 ďalších tried z celého Slovenska získali 1. miesto! Obrovská radosť, emócie a nádherné privítanie vo Felixe.

• Návšteva u hasičov

• Dnešný exteriér bol veľmi atraktívny. Navštívili sme hasičskú stanicu v Petržalke. Pretože téma súťaže Supertriedy je "1. pomoc" a naše vystúpenie je o hasičoch, exteriér bol súčasťou dlhodobého projektu. Profesionálni hasiči nám ukázali hasičské autá s kompletným vybavením, vodné delo a umožnili nám striekať s prúdnicou. Vieme, ako zavolať pomoc, čo máme povedať pri ohlasovaní požiaru a vieme podať umelé dýchanie. V pondelok toto všetko ukážeme na okresnom kole Supertriedy!

Fotky z hasičské stanice sú vo fotogalérii!

• Práca na stanovištiach

• Výbornou formou opakovanie je práca na stanovištiach. Náhodné rozdelenie do skupín umožní deťo spolupracovať so všetkými. Naučia sa pracovať samostatne, kontrolovať výsledky so spolužiakom, dodržiavať pravidlá pri práci. Zopakujú si čítanie s porozumením, rozdelovanie slov do slabík a iné.

• Deň detí u prvákov

• Dobrovoľný výber úloh na stanovištiach, hranie divadielka o lastovičke, spoločná výroba torty, jazdenie na bicykloch vonku a napokon prechádzka zakončená zmrzlinou. Takto oslávili prváci ich sviatok.