• Druháci na exteriéri v okolí školy

• Mravce a Včely dnes na prechádzke zisťovali, čo všetko sa nachádza v okolí školy a svoje zistenia zakresľovali do mapy. V blízkom obchode hľadali, aká je cena niektorých výrobkov. Dôležitou aktivitou bolo aj zisťovanie, aký odpad patrí do farebných kontajnerov.

Fotografie z exteriéru nájdete vo fotogalérii.

• Zaviedli sme novú životnú zručnosť Zodpovednosť

• U Svišťov a Surikát sme zaviedli v stredu novú životnú zručnosť zodpovednosť. Vypočuli sme si pesničku Spravilo sa to samo a vymysleli sme zodpovednejší koniec. Z krátkeho textu sme sa dozvedeli, že zodpovední môžeme byť k svojmu okoliu, k sebe samému a druhým ľuďom. V aplikačných úlohách sme hľadali zodpovedné zvieratá, ľudí, hrali scémku, písali príbeh a hľadali príslovia. V tomto mesiaci meradlom našej zodpovednosti budú prázdne plastové fľaše, ktoré sa budú každý deň zapĺňať rôznymi drobnosťami, ktoré si budeme zodpovedne prinášať :-) Viac fotiek si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Začiatok nového školského roka

• Milí Felixáci. Veľmi sa tešíme na ďalší školský rok, ktorý máme pred sebou. Privítame dve triedy prvákov - Pandy a Koaly, druhákov Včely a Mravce čakajú nové triedy a druhé podlažie sa už teší na Surikaty, Svište a Sovy. Čaká nás desať mesiacov spoločných zážitkov a objavov, všeličo bude nové - napríklad ihrisko na školskom dvore, ale čakajú nás aj veci, na ktoré sme si už zvykli. Všetko to vypukne už 5. septembra o 8,30. Stretneme sa na školskom dvore, privítame sa a potom sa presunieme do tried. Prvácki rodičia si budú môcť chvíľku pozrieť vyučovanie, ostatní si môžu prísť po deti buď po obede - okolo 13,00 alebo aj kedykoľvek neskôr až do 17,30.