• Hviezdoslavov Kubín- školské kolo

• V stredu 26.2. poobede sa uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa ho 12 súťažiacich, ktorí postúpili z triednych kôl a tiež viacero milých divákov.

I. kategória (2., 3. a 4. roč) - prednes poézie:

1. miesto -  Dorotka Benianová z triedy Koaly  (postupuje do okresného kola)

2. miesto – Karolka Čambalová z triedy Kosatky

3. miesto – Natálka Brašová z triedy Žirafy

I. kategória (2., 3. a 4. roč.) - prednes prózy:

1. miesto – Lottka Jursíková z triedy Pandy (postupuje do okresného kola)

2. miesto – Sofia Lauko z triedy Kosatky

3. miesto – Alžbetka Kováčová z triedy Koaly

Výherkyňa III. kategórie (7. až 9. roč.) - prednes prózy:

2. miesto - Adela Zemaníková z triedy Sovy

Všetkým účastníkom aj divákom ďakujeme a víťazom gratulujeme!

Do galérie Hviezdoslavov Kubín- školské kolo boli pridané fotografie.

• ERASMUS +

• Náš Eddy zdraví zo Slovinska! Práve sa zúčastňuje ako zástupca školy FELIX na medzinárodnom stretnutí programu ERASMUS+. Tešíme sa na príležitosti, ktoré nám projekt prinesie.

• Stretávka ... na muzikáli.

• Týždeň sa s týždňom stretol a je tu ďalšia pozvánka na muzikál, tentokrát na svoj 100%-ne detský muzikál, pozývajú Včely. Ceeeeeelkom iný príbeh, iné piesne, iné miesto (DK Zrkadlový háj :D), iné deti...ale jedno ostáva rovnaké. Opäť všetko len a len v réžii detí. Takže, klobúk hore, sánka dole pre naše Včielky a ak náhodou nemáte ešte program na 4.2., potom neváhajte a príďte ;o)

• Keď tvoria Delfíny

• To, že Delfíny mali počas Ondrovej absencie suplovanú dvojhodinovku výtvarnej výchovy,  im z chuti do práce neubralo. S témou Sochy z geometrických útvarov sa popasovali naozaj originálne. Z vydarených výtvorov dávame do pozornosti autentický záchod so zdvíhajúcim sa sedadlom či robotického psa. Do galérie Keď tvoria Delfíny boli pridané fotografie.

• Fyzika Vydier s Kajou

• Na fyzike robili Vydry s Kajou aj tentokrát zaujímavé veci. Dievčatá sa snažili zistiť,  akú hmotnosť majú kvapaliny a plyny. Chalani zasa premiestňovali vodu z pohára do pohára. Nemali to však také jednoduché, mali totiž zakázané poháre dvíhať alebo nakláňať! Zvládli to však perfektne. Ostáva už len nájsť odpoveď na otázku, či sa voda premiestni úplne alebo len čiastočne. Do galérie Fyzika Vydier s Kajou boli pridané fotografie.

• Pozvánka na muzikál 29.1.2020 17.00 DK Lúky

• Srdečne vás všetkých pozývame na 100%-ne detský muzikál, ktorý si pre vás pripravila trieda Mravcov. Lístky si možno zarezervovať prostredníctvom edupage. Nečakajte dokonalosť, ale projekt, v ktorom deti samé vymysleli príbeh, napísali scenár, vymysleli piesne, namaľovali kulisy, vyrobili túto pozvánku a dokonca zohnali peniaze i priestory. Všetci ste vítaní!