• Otvorenie školského roka

• Pozývame všetkých našich žiakov a ich rodičov na otvorenie školského roka 2014/15. Otvorenie sa uskutoční v utorok 2.9.2014 o 8:30 hod. Tešíme sa na všetky deti.

• Záhradka pod strechou

• V školskom roku 2013/14 sme úspešne zrealizovali projekt "Záhradka pod strechou", v ktorom sme si vytvorili mobilnú záhradku na školskej chodbe. Ako kvetináče sme použili odpadové materiály (vedierka, plechovky) vyzdobené farebnými samolepiacimi fóliami. Deti najprv zdobili kochlíky a potom za pomoci rodičov sadili rastlinky. Starostlivosť o záhradku bola v rukách detí - a pristupovali k nej naozaj zodpovedne, ani raz rastlinky nezabudli poliať. Na prázdniny sme kvety dali do opatery deťom, v septembri sa opäť vrátia na školskú chodbu.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore CEEV Živica a IKEA Bratislava v rámci grantového kola „Pomáhame vyrásť.

• Opekačka

• Krásna príroda, deti, rodičia, príjemná atmosféra i počasie ... ideálne na stretnutie pri ohníku. My sme si vybrali Železnú studničku. Spoznali sme aj nových Felixákov a Felixáčky s ktorými sa budeme stretávať už od septembra. Samozrejme, nesmela chýbať ani gitara a činnosti ako: zháňanie dreva v lese, či príprava "pokusného" ohňa! Ďakujeme rodičom za výborné občerstvenie a všetkým za účasť. Opekačka sa vydarila :-)

• Dopravné ihrisko v júni

• Dnešný exteriér bol na dopravnom ihrisku. Deti boli v pohode, uvoľnené, veselé, urozprávané.... až do tej doby, kým sa objavil pán policajť. To bola autorita! Na dopravnom ihrisku sa deti naučia v praxi, ako sa správať na cestách. Chodci, na kolobežkách, bicykloch. Najprv niečo z teórie, potom desiata a nakoniec realita na ihrisku. Zdá sa nám, že je to veľmi dôležitá aktivita pre deti ... často čítame o nehodách cez prázdniny. Tešíme sa na prázdniny bez nehôd! Aktivita presne načasovaná :-).

Dopravné ihrisko v júni - Obrázok 1  Dopravné ihrisko v júni - Obrázok 2   Dopravné ihrisko v júni - Obrázok 3

• Darčeky pre deti z Kene

• Už je to dosť dávno, čo sme posielali do Afriky balíček. Bolo nám povedané, že najväčšiu radosť budú mať deti z farebných ceruziek, omalovaniek, nakreslených obrázkov. Pripravili sme balíček a poslali ho. V týchto dňoch prišiel odkaz, že balíček prišiel a urobil radosť. Svet je zvláštny ... to si uvedomujú aj naše deti. To, čo je pre nás samozrejmosťou, inde chýba. Podelili sme sa, z toho máme radosť dvojnásobnú. Chceli by sme, aby to nebolo poslednýkrát!

Fotky vo fotogalérii.

• Športový deň - darček deťom k MDD

• Na dnes sme si priali pekné počasie. Mali sme totiž Športový deň pri príležitosti MDD. Počasie sa vydarilo! Za krásneho počasia sme skákali vo vreciach, absolvovali štafetový beh, skákanie vo vreciach, nosili sme na lyžičke vajíčko - našťastie natvrdo uvarené :-), najviac sme sa potrápili na vedomostnom športovom teste. Nakoniec sme sa preťahovali lanom. Najprv deti, potom aj rodičia. Skončilo sa to remízou, bola to náhoda? :-) Deti získali čokoládové medaile a diplomy, ale hlavne ďalšie skúsenosti ... ako sa tešiť z výhry, alebo prijať aj prehru. Bolo to pekné doobedie! Ďalšie fotky vo fotogalérii....

Športový deň - darček deťom k MDD - Obrázok 1     Športový deň - darček deťom k MDD - Obrázok 2   Športový deň - darček deťom k MDD - Obrázok 3

• Výlet do Ostravy - kamaráti z Primaškoly, interaktívna výstava Svět techniky, ZOO

• Vo štvrtok ráno 5.6. sme išli vlakom do Ostravy. Cielom bolo ... stretnúť sa s kamarátmi-prváčikmi z partnerskej školy Primaškola, navštíviť interaktívnu výstavu Svět techniky, ZOO. Prespali sme v škole na karimatkách, v spacákoch - to bol zážitok, ani sme zaspať nemohli :-). Výstava Svět techniky bola pre deti veľmi zaujímavá, nielen pozerať - ale aj vyskúšať, točiť, vřtať, šoférovať, pozrieť ponorku, staré autá ... to všetko v bývalých priestoroch, ktoré boli súčasťou vysokých pecí. Obrovská hala, 4 hodiny poznávania. V ZOO sme pozreli zvieratká a zúčastnili sa výukového programu o slonoch. Že majú slony 4 zuby, ktoré sa im za život 4-5x vymenia .... to naozaj nikto z nás nevedel! Cesta naspäť ubehla rýchlo ...  všetci unavení, spokojní. Ďakujeme kamarátom z Primaškoly, ich učiteľkám, vychovávateľkám a mamičkám, ktoré nám pripravili takmer domáce prostredie - koláčiky, ovocie, chlebíčky, pizza + úsmev, pohodu. O tom sú vzťahy medzi ľuďmi :-). Na jeseň ich očakávame u nás v Bratislave!

Fotografie vo fotogalérii.

• Výlet do Ostravy: 5.-6.6. - príprava

• Štvrtok a piatok strávime v Ostrave, navštívime interaktívnu výstavu Svět techniky a ZOO. Tieto dni prežijeme s prvákmi z partnerskej školy Primaškola. Budeme cestovať vlakom, spať v triedach na karimatkách, spacákoch, spoznáme nových kamarátov, tešíme sa na výstavu a krásnu ZOO. Pripravujeme sa na tieto dni už takmer 2 týždne. Pripravujeme si vo dvojiciach, trojiciach projekty o Ostrave, Primaškole, našej škole, Bratislave, chystáme darčeky pre kamarátov. Miško s Matúškom nám pripravia zoznam, čo si zobrať do ruksaku, ktorý si aj každý odnesieme . V stredu budeme svoje práce prezentovať a vo štvrtok "ide sa na to"!!!! Fotky vo fotogalérii.

• Práca na stanovištiach - autobus Felixáčik :-)

•

Nazvali sme prácu na stanovištiach takto: autobus Felixáčik jazdí od zastávky k zastávke, kde cestujúci plnia úlohy. Tentokrát už aj na koberčekoch ... na zastávkach je predsa chladno. Pozrite do fotogalérie!

• Aj oddych je potrebný! : -)

• Keď sa nám už niekedy nechce a sme unavení je čas na zmenu ... činností napríklad. To máme radi lebo prichádazajú na rad zaujímavosti, ktoré si na nás pripravili Janka a Marta : -) Medzi ne patria aj kartičky a na nich vtipné úlohy pri ktorých sa zasmejeme, niekoho potešíme, aj triedu si upraceme, kvety poprenášame, kadečo prečítame, vypátrame a tak ... : -) Ďakujem Pátrači, váš úsmev je mi odmenou! Janka