• Zelený deň = 1. jarný deň

• Na jar sa príroda farbí do krásnych farieb, predovšetkým do zelenej. Dnes sme mali "Zelený deň". Deti aj učiteľky prišli do školy v zelenom, jedli sme zelenú desiatu - šaláty, kiwi, jabĺčka, jablkové džúsy, jačmeň ... ale hlavne sme sa rozprávali o jari. Rozprávka Janko Hraško nám priblížila prvú jarnú zeleninu, pesnička Zelená je tráva zasa šport. Zažali sme zelenú sviečku... na konci sme zhodnotili, že tento deň bol "iný" a bol SUPER! Fotografie sú vo fotogalérii.

• Nedeľný beh na Železnej studničke

•      Deti sú od prírody súťaživé. To sme sa presvedčili aj v dnešné nedeľné doobedie. Niektoré deti z Felixa si prišli zašportovať na Železnú studničku. Akcia Polmaratón 2014 bol nielen pre dospelých ... po ich dobehu sa postavili na štart deti. Boli úžasné, "napálili" to hneď od začiatku (žiadna taktika :-)) a máte vidieť, ako bežali. V cieli síce niektorí hovorili: ja asi zomriem :-)), ale prežili sme všetci. Pýtali sa: vyhrali sme? ÁNO, všetci ste vyhrali, pretože ste prekonali sami seba! Fotky vo fotogalérii.

Nedeľný beh na Železnej studničke - Obrázok 1Nedeľný beh na Železnej studničke - Obrázok 2Nedeľný beh na Železnej studničke - Obrázok 3
          • Centrum voľného času a téma: Zvieratá! Naša obľúbená :-)

• Učíme sa o prebúdzaní prírody a z nás sa stávajú tichí pozorovatelia. Domáce zvieratá, plazy, ich úžitok pre nás, starostlivosť o nich ... a my sme znova o niečo múdrejší a šťastnejší, veď aké úžasné a príjemné je byť blízko domáceho miláčika a hladkať ho? ah, ... paráda! : -)

• Práca na stanovištiach

• Na hodinách slovenského jazyka sme dnes pracovali na stanovištiach. Deti v skupinkách čítali odkazy, ktoré potom plnili, pracovali s tabuľkami, spájali obrázky so slovami, písali nové písmenko "h". Potom si prácu navzájom kontrolovali ..... zábavné, efektívne.

Práca na stanovištiach - Obrázok 1Práca na stanovištiach - Obrázok 2Práca na stanovištiach - Obrázok 3

• "Králikáreň" s Davidom

• Všetky deti sa vždy na Davida tešia. Zážitkovým učením nám priblíži vždy nejakú tému. Tentokrát to boli A.Vivaldiho Štyri ročné obdobia. Započúvali sme sa do vážnej hudby, zahrali si divadielko o Vivaldim, naučili sa novú pesničku. Dokonca sme podľa hudby so zavtvorenými očami maľovali obraz. Maľovanie podľa rytmu :-). Na záver sme si namaľovali vlastné štyri obdobia .... to všetko v jednom vyučovacom bloku. David, ďakujeme Ti a tešíme sa na nové dobrodružstvá s Tebou! Fotky vo fotogalérii.

• IMET - športové centrum

• Tento mesiac máme tému Športom ku zdraviu! Práve prebiehajú Zimné olympijské hry v Soči! Dosť podnetov na to, aby sme navštívili športové centrum IMET. Zašportovali sme si tam v telocvični na bossu, fitloptách, na naťahovacích lanách. S trénerkou Aničkou sme si na squashových kurtoch zasúťažili, navštívili saunu. Skúsili sme si, že športovať je zábavné a zdravé. Fotky vo fotogalérii.

• Darovanie krvi

• Nečakané veci niekedy vyjdú lepšie ako tie plánované. Ráno nám pred školou zaparkovala sanitka Národnej transfúznej služby. Tak sme to využili a nakukli sme dnu :-) Dokonca sme si boli pozrieť aj priebeh darovania krvi, videli sme, ako sa napicháva ruka, kadiaľ tečie krv do vrecúška aj ako sa zisťuje krvná skupina. Kto chcel, mohol si vyskúšať postláčať loptičku, aby mu lepšie prúdila krv. A tak už vieme, prečo je dobré darovať krv a že sa toho netreba báť. Verím, že o pár rokov sa naše decká aj vďaka dnešku zaradia medzi pravidelných darcov krvi...

• Štvrtkový exteriér - Múzeum dopravy, vlaková stanica

• Ďaľší štvrtok v exteriéri, ďaľšie zážitkové učenie, nové zážitky! Tieto zážitky začali hneď po nástupu do autobusu č. 93. Bol poriadne plný a ešte 30 školákov. Presvedčili sme sa, že aj v takých situáciach vedia dospelí pochopiť deti. Všetci naokolo sa na nás usmievali, vypytovali sa, hlavne však držali deti, aby nepopadali :-). Vystúpili sme pri hlavnej stanici, niektoré deti tam boli 1x. Pozreli sme si, kde sa predávajú lístky na vlak, kde nájdeme príchody a odchody vlakov, na nástupišti bol práve vlak ... no a ešte, ako sa obsluhuje automat na kávičku a čaj. Horúca čokoláda a čajík bol ozaj výborný. Potom sme sa presunuli do Múzea dopravy. Veľmi milý a ochotný pán sa nás ujal, zaujímavo rozprával a my sme sa len pozerali .... pozrite aj vy, do fotogalérie :-).

• Naše prvé vysvedčenie - slávnostná chvíľa :-)

• Dnes rozdávali pani učiteľky Janka a Marta polročné vysvedčenie, spolu s polročným hodnotením a výstupnými prácami z matematiky, slovenského jazyka a prírodovedy. Bola to slávnostná chvíľa. Pátrači aj Wedkovia boli spokojní, tešili sa z prvých školských úspechov. Začínajú krátke prázdniny a potom HURÁ do 2. polroka!!! Fotky vo fotogalérii.