•

Učíme pre život: Učíme deti uplatňovať svoje vedomosti v reálnom živote, otvárame im oči a ukazujeme cesty, aby si sami mohli  vybrať, kam budú smerovať. Učíme s vedomím, že pripravujeme deti na svet, ktorý dnes neexistuje, na prácu, ktorá dnes neexistuje a snažíme sa pripraviť ich vysporiadať sa s čímkoľvek, čo ich v ďalekej budúcnosti v živote stretne.

Dieťa centrom vzdelávania: Pracujeme s dieťaťom, nie s učivom alebo predmetmi. Učiteľova túžba vzdelať nesmie prevýšiť túžbu vychovať.

Prirodzená túžba po poznatkoch: Deti sú prirodzene zvedavé. Nechávame ich, aby skúmali, vymýšľali, mýlili sa, hľadali a radovali sa z toho, na čo prišli.

Bezpečné a podnetné prostredie: Deti trávia v škole veľkú časť svojho života. Rodičia sa môžu spoľahnúť, že škola je pre ich deti bezpečným a podnecujúcim prostredím, v ktorom sa rozvíja ich inteligencia, tvorivosť a hravosť. Škola je priestor, kde umožňujeme dieťaťu  jeho rast, rozvoj jeho daností, rozširovanie jeho obzorov

Dieťa ako partner: Dieťa je plnohodnotný partner pre učiteľov aj ostatných zamestnancov školy.

Pozitívny prístup: Dieťa sa stáva takým, za aké ho považujeme. Hľadáme v deťoch to pozitívne a chválime ho. Iba spokojné dieťa, ktoré má rado samé seba, a prijíma sa so svojimi silnými aj slabými stránkami, môže byť v živote úspešné.

Sloboda vo vzdelávaní: Podporujeme slobodu výberu, rešpekt k individuálnym potrebám a formám získavania poznatkov detí, snažíme sa o čo najmenej direktívne fungovanie

Podpora rastu: Pokiaľ deti nebrzdíme, sú schopné urobiť aj viac, ako očakávame, dokonca viac, ako sme niekedy schopní a ochotní urobiť my. Podporujeme deti, aby nás prekonali, aby boli lepšími, ako sme my.

Konštruktivizmus: Čo dokáže urobiť dieťa, nesmie robiť učiteľ.  Učiteľ je organizátorom vyučovania, vytvára podmienky pre činnosť detí. Platí, že "Učia sa deti" namiesto "My učíme deti".

Formovanie osobnosti: Učíme deti vyjadrovať svoj názor a vypočuť si názor druhých. Učíme ich argumentovať, diskutovať, chápať druhých a viesť dialóg. Sprevádzame deti aj pri konfliktných situáciách a využívame to na formovanie ich osobnosti a rozvoj zručností, ako takéto situácie riešiť.

Individuálny prístup:  Pre hlbší individuálny rozvoj žiakov máme v škole  školského psychológa a špeciálneho pedagóga. Okrem toho vedieme  starších žiakov ku sebauvedomeniu a zodpovednosti aj využívaním mentoringu.

Rodič je našim partnerom. Záleží nám na jeho názore. Rodič pozná svoje dieťa najPodmienky pre učiteľa: Kvalitný učiteľ je nosným prvkom školy Felix, pretože formuje dieťa a napĺňa poslanie a cieľ školy. Vytvárame mu podmienky na tvorivú a tímovú prácu, priestor na budovanie pozitívneho vzťahu s deťmi, čas a prostriedky na vlastné vzdelávanie.lepšie a iba spoločná práca rodiča a učiteľa môže viesť k dobrým výsledkom.