• Veďme deti k pohybu a športu!

• 15.09.2017 19:48
      • Píše Marta Páleníková:

Vždy som bola presvedčená o tom, že deťom treba už v útlom veku ukázať, že športovať je radosť. Malé deti sa prirodzene tešia z pohybu a keď im ukážeme čo najviac možností športovania, máme vyhrané! Nad čím? Že naše deti nebudú tráviť hodiny pred televíziou či počítačom a neponesú dôsledky nezdravého životného štýlu.
      •     My rodičia by sme mali ísť deťom príkladom - deti totiž veľmi rady napodobňujú rodičov. A možno i učiteľov ☺. Nedávno som deťom na hodine telesnej popisovala, ako šplhať na tyči. Skúšali to všetci, ale nikto sa nedostal viac ako meter na zem. Tu sa ozvalo: „Marta, no ukáž!“ Čo som mala robiť? Nešplhala som už riadne dlho. No ale zhodíte sa pred deťmi? A ... „dala“ som to! Zdalo sa mi, že v tom momente som vzrástla v očiach detí o riadny kus. Zistili, že keď budú aj oni vytrvalí, tak to pôjde!

Vždy som sa snažila o to, aby deti dostali základy kladného vzťahu k športu už v rodine. Jedny z najkrajších chvíľ s mojimi deťmi boli pri výstupoch na vrcholy štítov vo Vysokých Tatrách. Vtedy vedeli otvoriť svoje vnútro viac ako inokedy a porozprávali aj to, čo by inokedy nepovedali...

Viem, že mnohí z našej školy športujú, veď sme si už niektorí odbehli Beh Devín – Bratislava :-) Ale pomaly by sme mohli zostaviť aj 12-členné družstvo Felixa na beh Od Tatier k Dunaju. 345 km zvládneme, čo poviete? Termín je 18. – 19. augusta 2018 a prihlasovať sa môžete už teraz u mňa. To bude príklad pre deti!

Aj takto môže vyzerať hodina telesnej výchovy >>>