• Magické štvorce

• So svišťami sme dnes celý deň skúmali magické štvorce. A zistili sme toho dosť: Spoznali sme dve legendy o korytnačke, ktorá mala na chrbte magický štvorec. Skúmali sme, čím je magický štvorec zaujímavý, v pracovnom liste sme zisťovali zaujímavé rozmiestnenie čísel v ňom. Spoznali sme Albrechta Durrera, slávneho umelca, ktorý vytvoril dielo s magickým štvorcom, čítali sme jeho životopis, odpovedali na otázky, hľadali predmety v jeho diele. Vyhľadávali sme rôzne kombinácie 4 čísel so súčtom 34 (je ich naozaj veľa). A to ešte zďaleka nie je všetko, čo o magických štvorcoch môžeme vedieť, najbližšie ich skúsime sami vytvoriť.

• Projektíky u prvákov

• Prváci si pripravili projekty na tému: Moje obľúbené zvieratko. Naučili sa ako pracovať samostatne, našli si materiály, vedia ako vystupovať pri prezentácii projektov.Dozvedeli sme sa veľa poznatkov o rôznych zvieratkách a vieme, komu je aké zvieratko najbližšie. Pozvali sme do triedy starších spolužiakov, ktorí nám ukázali, ako má taký projekt vyzerať. Ich prezentácia bola naozaj vydarená. Boli nám príkladom a dúfame, že sme sa k nim zasa trochu priblížili.

• Hudobná výchova s profesionálom

• Všetci prváci navštívili po 2 dni hudobnú školu Yamahu. Prvý deň sme s profesionálnym hudobníkom Ľubošom Zaťkom hrali jednoduchú pesničku na detské perkusívne nástroje BOBOTUBES. Zoznámili sme sa s xylofónom, metalofónom a zvonkohrou. Rozdelili sme sa do skupín a dokázali sme spoločne zahrať jednoduchú melódiu. Pracovali sme so stupnicou, jednotlivými notami a rytmom. Druhý deň sme si priniesli flauty a Ľubošovi predviedli naše skladbičky. Pieseň o hasičoch a mravcoch sme mali od Ľuboša pripravenú, len sme ju nacvičili a spolu s flautami a xylofónmi ju doprevádzali. Bol to hotový orchester! Vieme, že "HORÍ" sú tóny G a C (ako GUĽA a CITRÓN :-)). Vyskúšali sme si inú hodinu ako tú, čo mávame v triede. Možno, že niektorých to inšpirovalo a raz budú ozajstnými hudobníkmi!

• Korčuliarsky kurz prvákov

• Týždenný korčuliarsky kurz zvládli naši prváci na výbornú. Trénovali každý deň 2 hodiny a výsledok bol posledný deň vidieť. Tí najšikovnejší boli ešte šikovnejší. Tí, ktorí stáli na korčuliach prvýkrát sa naučili korčuľovať tiež. Zaslúžili si pochvalu od p. Hečka, ktorý ocenil ich samostatnosť, snahu a disciplínu. Do našej školy chodí krasokorčuliar - druhák Danko Bauer, o ktorom budeme v športovom svete určite počuť :-). Prišiel nám ukázať svoju voľnú jazdu a všetci ocenili jeho výkon dlhým potleskom. Bol to krásny športový týždeň!