• Záchranári vo Felixe

• Jedného dňa pred našou školou Felix zaparkovala sanitka. Niečo sa stalo? Nie, to k nám prišli na návštevu dvaja záchranári - Viktor a Veronika. Prišli medzi prvákov, druhákov i tretiakov do tried a ukázali nám, ako sa poskytuje 1. pomoc pri zrôznych  zraneniach. Deti sa naučili a vyskúšali, čo urobiť,  keď nájdeme človeka v bezvedomí, ako zastaviť krvácanie tepny, z nosa. Nacvičili sme si masáž srdca. Nakoniec sme si pozreli vnútro sanitky, jej vybavenie. Na rozlúčku nám Viktor spustil húkačku. S poďakovaním a prianím, že ich naozaj nikdy nebudeme potrebovať, sme sa rozlúčili. Ďakujeme!

• Vlastiveda a prírodoveda u Sov

• Sovy zakladajú svoju detskú cestovnú kanceláriu zameranú na zájazdy po Slovensku. Dnes sme na vlastivede pripravovali mapu, na ktorej sú vyznačené ponúkané dovolenkové destinácie.Okrem iného, v rámci prírodovedy, dostali v klube k dispozícii jeden druh bylinky, hrnček, rýchlovarnú kanvicu a tablet. Ich úlohou bolo uvariť odvar či čaj, ovoňať a ochutnať ho a spracovať informácie o danej bylinke do projektu.

Viac fotiek vo fotogalérii!