• Čitateľský klub Včiel - Posledné slovo patrí mne

• Včelie ihrisko - názov čitateľského klubu Včiel. Čítať sa dá aj s touto aktivitou Posledné slovo patrí mne. V kruhu sme si najprv zopakovali pravidlá tichého čítania. Potom sme 15 minút čítali na mieste, kde je nám príjemne. Keď žiak prečíta vetu, ktorá sa mu zapáči, zapíše si ju počas čítania do zošita. Pripravený tulivak bol pre žiaka, ktorý bol náhodne vylosovaný. Sadol si do "kresla" a prečítal vetu, ktorú si zapísal. Postupne vyvoláva deti, ktoré hovoria, prečo si žiak zapísal práve túto vetu. Ako sa pri nej cítil? Poďakuje sa za odpoveď a nakoniec ... Posledné slovo patrí mne! Žiak povie, ako sa cítil pri prečítaní vety, prečo si ju vybral. Ostatní mu zatlieskajú a už je len ticho :-) však posledné slovo patrí jemu. Tak sa vystriedajú 4-5 žiaci. Deti vyjadrujú pocity druhých, navzájom sa počúvajú, precvičia si písanie a čítajú svoju vlastnú knihu.

• Deň pred vysvedčením

• Vysvedčenie dostanú deti až zajtra. My sme sa na tento slávnostný deň pripravili už dnes. Pri práci na stanovištiach a následnej reflexii sme si dokázali, že slovné hodnotenie nám povie ďaleko viac ako známka. Hodnotili sme slovným hodnotením a známkou spoluprácu v troch predmetoch: matematike, slovenskom jazyku a prvouke. Zhodli sme sa, že zajtra bude slávnostný deň a všetci sa slávnostne oblečieme. Teším sa na Včely v sukničkách a košielkách

• Blokové vyučovanie - KOSTRA

• Téma z prvouky Kostra sa prelínala celý vyučovaním. Začali sme pozeraním videa s príbehom zo školy, kde sa žiaci učili jednotlivé kosti kostry pomocou pesničky. V skupinkách sme diskutovali o príbehu z videa a potom spoločne zdielali postrehy. Rozprávali sme sa o funkcii kostry, pozerali obrázky kostry, rentgenového snímku a upozornili sme na dôležitosť športovania a zdravej stravy pre správny vývoj kostí. V druhej časti vyučovania si každý vybral z piatich aplikačných úloh tú, ktorá mu najviac vyhovovala. Napríklad: 1. vytvor z vatových tyčiniek kostru a popíš ju. 2. Zlož básničku/pesničku, kde v rýmoch použiješ názvy jednotlivých kosti a  zaspievaj ju s doprovodnými nástrojmi. 3. Napíš príbeh (minimálne 15 viet) o kostre......Potom sme svoju prácu prezentovali a hodnotili. Na záver žiaci vytvorili zo svojich tiel jednu jedinú kostru. Ako to vyzeralo? Pozrite na fotky vo fotogalérii.

• Životná zručnosť SPOLUPRÁCA

• Ako je dôležitá v živote človeka spolupráca? Potrebujeme vynikajúcich jednotlivcov, alebo teamy, ktoré vedia spolupracovať? My vedieme deti k spolupráci. Rôzne aktivity ich priviedli k tomu, že spolupráca je dôležitá, naviac zábavná a príjemná. Vo štvrtok doobeda sme spolupracovali na hodine slovenského jazyka, matematiky, hudobnej i telesnej výchovy. Písali sme diktát v dvojiciach, viedli rozhovory o spolupráci, pozerali bábkové divadlo v podaní učiteľky a asistentky: Ako Gabi ťahala mrkvu :-), spievali pesničku Lienka Lenka a pritom pracovali s textom pesničky, v skupinách vytvorili definíciu spolupráce.

• Adaptačné víkendovky - PANDY a KOALY

• Poznáte rodičov, ktorých každé ráno alebo popoludní stretávate pri škole? Naši rodičia áno. Aj preto, lebo v októbri zavoláme rodiny prvákov, aby prežili spolu víkend plný hier, diskusií, zábavy, aktivít. Okrem toho, že sa spoznajú s ostanými rodičmi, s učiteľmi aj s vedením školy v iných - neformálnych podmienkach, tak si zašportujú, zahrajú rôzne tímové a strategické hry, podiskutujú o škole aj o všeličom inom. Tento rok máme za sebou dva takéto víkendy a bolo nám spolu naozaj výborne. Fotky nájdete v galérii.

• Bavme deti športom

• Športujúce deti .... šťastné deti! Motto atletickej súťaže pre žiakov 1. st. základný škôl je BAVME DĚTI ŠPORTOM! Akcia sa konala na ZŠ Tupolevova a deti športovali v 10 disciplínach. Skákali do diaľky a cez švihadlo, behali prekážkovú dráhu, hádzali plnou loptou do diaľky a oštepom na cieľ, náročnejší bol vytrvalostný beh. Príjemná atmosféra, občerstvenie a šiltovka boli odmenou za naše výkony. A naozaj sme sa bavili!!

• Druháci na exteriéri v okolí školy

• Mravce a Včely dnes na prechádzke zisťovali, čo všetko sa nachádza v okolí školy a svoje zistenia zakresľovali do mapy. V blízkom obchode hľadali, aká je cena niektorých výrobkov. Dôležitou aktivitou bolo aj zisťovanie, aký odpad patrí do farebných kontajnerov.

Fotografie z exteriéru nájdete vo fotogalérii.

• Zaviedli sme novú životnú zručnosť Zodpovednosť

• U Svišťov a Surikát sme zaviedli v stredu novú životnú zručnosť zodpovednosť. Vypočuli sme si pesničku Spravilo sa to samo a vymysleli sme zodpovednejší koniec. Z krátkeho textu sme sa dozvedeli, že zodpovední môžeme byť k svojmu okoliu, k sebe samému a druhým ľuďom. V aplikačných úlohách sme hľadali zodpovedné zvieratá, ľudí, hrali scémku, písali príbeh a hľadali príslovia. V tomto mesiaci meradlom našej zodpovednosti budú prázdne plastové fľaše, ktoré sa budú každý deň zapĺňať rôznymi drobnosťami, ktoré si budeme zodpovedne prinášať :-) Viac fotiek si môžete pozrieť vo fotogalérii.