• Surikaty - matematika - opakovanie

• Druháci - Surikaty - mali dnes prvýkrát matematiku v tomto školskom roku. Využili sme pekné počasie a vonku sme riešili úlohy z matematického binga - opakovali sme si, krokovali, počítali pomocou listov. Vo fotogalérii nájdete viac fotiek.

• 1. deň školského roka 2015/2016

• A je to tu! Škola Felix začala svoj tretí školský rok. Sme v nových krásnych priestoroch. Pred vchodom sa zvítali druháci a tretiaci. Rodičia sa pozdravili po dvoch mesiacoch prázdnin. Prváci sa aj so svojimi rodičmi veľmi rýchlo osmelili a po krásnom vystúpení našich detí, sme konečne vošli do školy. A tak sme ju prebudili k životu, už dýcha, vonia, teší sa. Prajeme krásny rok všetkým, prvákom, druhákom, tretiakom, ich rodičom nech sa tu dobre cítia a všetkým našim pedagógom a pracovníkom nech majú dosť energie na celý rok. Viac fotiek z prvého dňa nájdete vo fotogalérii.

• ĎAKUJEME RODIČOM - nové priestory

• Dnes sme sa všetci učitelia stretli v nových priestoroch našej školy. Fantastický kus práce tam odviedli a stále odvádzajú naši úžasní rodičia. Ten pocit, keď ich vidíte, ako si vyhradili čas a maľujú, vŕtajú, čistia, presúvajú nábytok a podobne, sa nedá opísať. Ďakujeme! Je to pre nás záväzok, že nám takto vytvárate priestor na duševnú prácu a môžeme sa venovať prípravám ďalšieho školského roka. S rodičmi ako ste VY, to bude určite krásny rok.

• Aký bol školský rok 2014/2015?

• Posledný deň v júni vždy veľa znamená,
            rozdajú sa vysvedčenia, na spánok uložia sa písmená...

Školská brána zatvorená, ráno môžme dlhšie spať,
            na zážitky z druhej triedy budeme len spomínať.

Veľa sme sa naučili, supertriedu nacvičili.
            Exteriéry, výlety, ba i škola v prírode,
            veľa smiechu, radosti, zvládli sme to v pohode!

Vieme, kto je priateľ, kto náš kamarát,
            koho žiadať o pomoc, kto nás má najviac rád.

Tešíme sa zo života, huráááá sú tu prázdniny,
            krásny pozdrav spomienkový - kto posiela? Predsa my!!!!

• Felix opekačka

• Z opekačky sa stala už tradičná akcia, na ktorej sa každý rok stretnú súčasní aj budúci žiaci školy Felix s rodičmi, súrodencami, psíkmi, učiteľským zborom aj vedením. Atmosféra bola viac ako príjemná, špekáčky, slaninka aj koláče išli na dračku, do toho gitara, futbal, lozenie po stromoch... Pekná bodka za vydareným školským rokom smile emoticon
            Za fotky ďakujeme aj Zuzke Šumskej a Petrovi Hovorkovi.

• Stanovačka s Felixom

• Niekoľko dobrodružne naladených rodín sa stretlo v sobotu ráno v Rači. V horúčave sme sa presunuli na malebné miesto v lese, kde sme strávili noc pod stanmi. Rozložili sme stany, založili oheň, opekali, hrali hry, futbal, trošku nám aj popršalo. Zápas detí proti rodičom bol napínavý do poslednej sekundy. Našli sme ježka, ktorý mal nožičku zaseknutú medzi skalami, tak ho deti zachránili, ošetrili a postarali sa o neho. Smäd sme si hasili vodou zo studničky, hlad zaháňali opekanými dobrotami a ovocím a užívali sme si pokoj v prírode. Veríme, že aj o rok sa na takejto akcii stretneme. Bolo nám totiž spolu výborne!

• Športové doobedie - Hýbeme svetom

• Šport je jedným z prostriedkov výchovy. Aj v našej škole to využívame. Každý šport vychováva ku kamarátstvu, odvahe, spolupráci, férovosti, sebadisciplíne,upevňuje sebavedomie a zdravie.  Zúčastnili sme sa akcie Hýbeme svetom, kde sa niekoľkokrát za rok stretnú deti z rôznych škôl Bratislavy a jeho okolia. Súťažia v rôznych disciplínach, hlavne však v basketbalových. Zúčastnili sme sa súťaží už niekoľkorát, tentokrát sme však vyhrali! To bolo radosti ... pozrite, fotky sú vo fotogalérii.

• Sovičky v Harmónii 6. deň

• Dnes z Harmónie odchádzame. Ešte sme toho stihli veľa. Ráno rozcvička a po raňajkách sme hravou formou zvládli toľko matematických úloh a príkladov, ako na bežnej hodine určite nie! Kúpili sme si príklady podľa náročnosti za 2, 3 eurá (akože :-)) a po vyriešení ich predali za 3, 5 eur. Pracovníčky v banke - pani učiteľky - nám zapisovali naše zárobky do kreditnej karty. Nešlo o to, zarobiť čo najviac. Niekedy stačí k životu málo, aby bol človek spokojný z dobre vykonanej práce :-). Potom sme išli do lesa, kde sme vo štvrtok postavili bunker a dnes sme vyčistili jeho okolie od odpadkov. Nazbierali sme plné 4 vrecia! Po obede sme naložili kufre do autobusu a frrrrrr do Bratislavy, kde nás čakali naši rodičia :-). Podľa svojich denníkov, ktoré písali každý večer, bude každá sovička rozprávať svoje zážitky! Bola to ŠVP plná zážitkov :-).

• Sovičky ŠVP v Harmónii 5. deň

• Dnes bol deň trochu iný. Hneď ráno sme vyrazili na osemnásťkilometrovú túru na Veľkú Homoľu. Počasie nám prialo, nebolo veľmi teplo a svietilo slniečko. Záverečný kopec niektoré deti vyšli úctyhodným tempom. Na Zochovej chate sme sa zastavili na občerstvenie a blízka lúka bola našim "odpočívadlom". Po návrate do chaty nás čakala teplá polievka. Po nej sme presonálu predviedli naše divadielko "Každý je iný". Zaslúžili si to, pretože strava je naozaj výborná. Pri ohni sme opekali slaninku a špekáčiky. Spievali sme s gitarou. V predvečer sme sa hrali na lúke a potom ešte prekvapenie od personálu: domáci koláčik s čokoládovou polevou :-). Bol to krásny deň!