• Vlastiveda a prírodoveda u Sov

• Sovy zakladajú svoju detskú cestovnú kanceláriu zameranú na zájazdy po Slovensku. Dnes sme na vlastivede pripravovali mapu, na ktorej sú vyznačené ponúkané dovolenkové destinácie.Okrem iného, v rámci prírodovedy, dostali v klube k dispozícii jeden druh bylinky, hrnček, rýchlovarnú kanvicu a tablet. Ich úlohou bolo uvariť odvar či čaj, ovoňať a ochutnať ho a spracovať informácie o danej bylinke do projektu.

Viac fotiek vo fotogalérii!

• Magické štvorce

• So svišťami sme dnes celý deň skúmali magické štvorce. A zistili sme toho dosť: Spoznali sme dve legendy o korytnačke, ktorá mala na chrbte magický štvorec. Skúmali sme, čím je magický štvorec zaujímavý, v pracovnom liste sme zisťovali zaujímavé rozmiestnenie čísel v ňom. Spoznali sme Albrechta Durrera, slávneho umelca, ktorý vytvoril dielo s magickým štvorcom, čítali sme jeho životopis, odpovedali na otázky, hľadali predmety v jeho diele. Vyhľadávali sme rôzne kombinácie 4 čísel so súčtom 34 (je ich naozaj veľa). A to ešte zďaleka nie je všetko, čo o magických štvorcoch môžeme vedieť, najbližšie ich skúsime sami vytvoriť.

• Projektíky u prvákov

• Prváci si pripravili projekty na tému: Moje obľúbené zvieratko. Naučili sa ako pracovať samostatne, našli si materiály, vedia ako vystupovať pri prezentácii projektov.Dozvedeli sme sa veľa poznatkov o rôznych zvieratkách a vieme, komu je aké zvieratko najbližšie. Pozvali sme do triedy starších spolužiakov, ktorí nám ukázali, ako má taký projekt vyzerať. Ich prezentácia bola naozaj vydarená. Boli nám príkladom a dúfame, že sme sa k nim zasa trochu priblížili.

• Hudobná výchova s profesionálom

• Všetci prváci navštívili po 2 dni hudobnú školu Yamahu. Prvý deň sme s profesionálnym hudobníkom Ľubošom Zaťkom hrali jednoduchú pesničku na detské perkusívne nástroje BOBOTUBES. Zoznámili sme sa s xylofónom, metalofónom a zvonkohrou. Rozdelili sme sa do skupín a dokázali sme spoločne zahrať jednoduchú melódiu. Pracovali sme so stupnicou, jednotlivými notami a rytmom. Druhý deň sme si priniesli flauty a Ľubošovi predviedli naše skladbičky. Pieseň o hasičoch a mravcoch sme mali od Ľuboša pripravenú, len sme ju nacvičili a spolu s flautami a xylofónmi ju doprevádzali. Bol to hotový orchester! Vieme, že "HORÍ" sú tóny G a C (ako GUĽA a CITRÓN :-)). Vyskúšali sme si inú hodinu ako tú, čo mávame v triede. Možno, že niektorých to inšpirovalo a raz budú ozajstnými hudobníkmi!

• Korčuliarsky kurz prvákov

• Týždenný korčuliarsky kurz zvládli naši prváci na výbornú. Trénovali každý deň 2 hodiny a výsledok bol posledný deň vidieť. Tí najšikovnejší boli ešte šikovnejší. Tí, ktorí stáli na korčuliach prvýkrát sa naučili korčuľovať tiež. Zaslúžili si pochvalu od p. Hečka, ktorý ocenil ich samostatnosť, snahu a disciplínu. Do našej školy chodí krasokorčuliar - druhák Danko Bauer, o ktorom budeme v športovom svete určite počuť :-). Prišiel nám ukázať svoju voľnú jazdu a všetci ocenili jeho výkon dlhým potleskom. Bol to krásny športový týždeň!

• Matematika- nematematika u Mravčekov

• Na hodinách matematiky Mravčeky čakalo riešenie rôznych zaujímavých úloh, pri ktorých objavovali, premýšľali, rozhodovali sa, vzájomne diskutovali a pomáhali si. A pritom ani netušili, že sa práve naučili niečo nové z rôznych matematických oblastí. Dnes na konci vyučovania zaznela veta: "My sme mali dnes matematiku?" Fotky z hodín matematiky si môžete pozrieť vo Fotogalérii.

• Deň otorených dverí - posun termínu

• Vzhľadom na vysokú chorobnosť detí v našej škole, sme nútení zajtrajší deň otvorených dverí (doobedňajšiu časť) presunúť na iný termín.

Termín 12.2.2016 doobeda sa RUŠÍ. V tento deň sa DOD spojený s otvorenými hodinami neuskutoční.

Deň otvorených dverí sa bude konať v náhradnom termíne:
            utorok 8.3.2016 v pôvodných časoch doobeda.

Popoludňajšie informačné stretnutia sa budú konať v pôvodnom termine, t. j. 12.2.2016 o 15:00 a 16:30 hod.
          • Životná zručnosť- Riešenie problémov

• Surikaty a Svište sa dnes oboznámili s novou životnou zručnosťou- Riešenie problémov. Pri rannom kruhu sme si vzájomne rozprávali rôzne problémy, s ktorými sa stretávame a ako by sme ich mohli riešiť. Na plagát sme doplnili stĺpiky, čo vidíme, cítime a počujeme, keď kamarát s nami rieši problém. V rozprávke Pat a Mat sme si názorne vyskúšali 3 kroky riešenia problémov- 1. Zistenie problému, 2. navrhnutie rôznych riešení a 3. Vybranie a uskutočnenie jedného riešenia. Nakoniec sme v skupinách riešili aplikačné úlohy: Dramatizácia riešenia problémovej situácii, tvorba krížovky a komiks znázorňujúci riešenie problému. Žiaci sa s týmito úlohami dobre popasovali a výsledok stál za to! Fotky k tomuto dňu si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Karneval

• Dnešné vyučovanie bolo zvláštne tým, že v laviciach sedeli víly, bojovníci, kovboji, princezné, tiger, psík či čarodenica. Karnevalová radosť pokračovala v školskom klube, kde sa masky predstavili a nakoniec tancovali. Bol to veselý deň!

Fotky vo fotogalérii!

• Slávnosť udelenia pera

• Prváci majú za sebou pol roka v škole - naučili sa všetky písmenká, čítajú, rozvíjajú sa v matematike, prvouke a iných oblastiach. V utorok ich naši druháci a tretiaci pasovali za školákov felixákov a od svojich pani učiteliek dostali pero - tú jedinú vec, ktorá im zatiaľ v peračníkoch chýbala. Na Slávnosti udelenia pera im tri sudičky - Krasopisko, Bezchybko a Tvorivko - popriali, aby ich písmo bolo pekné, úhľadné, aby slová boli správne napísané a hlavne, aby tie slová boli múdre. Tešíme sa z našich prvákov a prajeme im, aby sa im aj naďalej darilo tak, ako doteraz.