• Projekt UNICEF - vystúpenie v Bibiane

• Dnes sme sa dostali do "cieľa" nášho projektu UNICEF. Cieľom bolo vystúpenie v Bibiane pri príležitosti výstavy: Dobrá správa - máme práva! Hrali sme náš príbeh "Každý je iný - oslava" pred detskými divákmi. Verím, že celé obdobie nacvičovania, tvorenia rekvizít, kostýmov a samotné vystúpenie prinesie deťom do života skúsenosti, ktoré neskôr využijú!

• Veľká noc s Felixom

• Máme skvelé deti. A oni majú skvelých rodičov. Tešíme sa, že sa cítia byť súčasťou našej školy. To je náš cieľ. Rodičia boli inciatívni, zorganizovali tvorivé dielničky na veľkonočnú tému. My sme sa do všetkého radi zapojili. Jedlo sa, rozprávalo, ale najmä tvorilo. Ozdobovali sa vajíčka množstvom techník, vyrábali sa veľkonočné pozdravy, ale aj kačičky, pečiatky zo zemiakov, piekli sa koláčiky, ktoré sa nejedli, ale maľovali. A plietli sa korbáče - veľké, malé, všetky boli parádne. Boli tu aj starí rodicia, z čoho máme naozaj veľkú radosť. Maminky sa učili pliesť korbáče a tatinovia nalepovali bavlnky na kraslice :-) bola tu velikánska pohoda, za čo všetkým ďakujeme. Je to krásne, keď nám je v škole takto dobre. Prajeme krásne sviatky!

V galérii nájdete množstvo fotiek.

• Športové nedeľné doobedie

• Naši malí basketbalisti zo školy Felix prežili dnešné nedeľné doobedie v telocvični. Odohrali sme ďalšie kolo minibasketbalovej ligy. Vyhrali všetci! Prváci i druháci behali sem a tam, driblovali a dávali aj body.  Niekomu sa podarilo trafiť  dokonca do vlastného koša :-). Hlavné však bolo, že sme bojovali za vydatnej podpory rodičov, súrodencov. Bola to pekná nedeľa!

• Športovanie v hale Elán

• Dnes sa opäť osem detí z našej školy zúčastnilo súťaží v hale Elán. Reprezentovali nás druháci aj prváci. Deti zo seba vydali maximum, povzbudzovali sa navzájom. Trošku boli sklamaní, pretože sa umiestnili na poslednom mieste, ale nemajú byť prečo, pretože boli výrazne najmladší. Ak budú postupne naberať skúsenosti, určite sa dostavia aj výsledky. Dôležitá je však radosť z pohybu a snaha. Ďakujeme všetkým reprezentantom za dnešné výkony!

• Korčuľovanie s Felixom

• V sobotu škola Felix obsadila petržalský zimný štadión. Prišli všetci, čo mohli a zábava sa mohla začať. Deti predvádzali, čo sa naučili počas korčuliarskeho kurzu, ich mladší alebo starší súrodenci sa tiež nedali zahanbiť a naplno sa do korčuľovania vložili aj dospeláci. Mnohí oprášili korčule po dlhšom čase a skúšali, či to nezabudli. Atmosféra bola perfektná, štadión zaplavili úsmevy.  Rodina, šport, radosť a dobrá nálada - ideálna sobota.

• Tvorivé dielničky za odmenu

• Pamätáte si predvianočnú zbierku pre Terezku? Určite áno, vyzbierali sme peniažky a poslali ich Terezke, aby mohla doma cvičiť. Organizácia dakujeme.sk bola z pomoci našich detí a ich rodičov veľmi nadšená (nečudo, však deti navyrábali krásne vecičky a rodičia prispeli peknou sumou, keď si ich kupovali) a tak pre nás za odmenu zorganizovali v škole workshop - dielničky. Bolo to voňavé popoludnie, pretože deti si vyrábali mydielka - levanduľové, citrónové, pomarančové, ... Väčšina detí ich chcela darovať mamine :-) A okrem mydielok si vyrábali vlastné zápisníčky. Ďakujeme dakujeme.sk a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Exteriér v Múzeu pedagogiky a v knižnici

• Prvá časť exteriéru bola v Múzeu pedagogiky a školstva. Žiaci si pozreli triedu z 50. rokov. Inštruktorka nám ukázala premietačku, v ktorej sa premietali rozprávky v obrázkoch. K tomu čítala text. Druhá časť exteriéru bola v knižnici na Prokofievovej ulici v Petržalke. Tam si deti pozreli tú istú filmovú rozprávku spracovanú najnovšou technikou. Mohli porovnávať. Jednoznačne zvíťazila rozprávka čítaná v obrázkoch! Cestou sme sa venovali vlastivednej téme - Križovatky.

• Matematické BINGO!

• Bingo deti veľmi baví, ale dnes si čísla museli naozaj zaslúžiť. Čísla dopĺňali do sčítacích pyramíd, museli sčítavať, odčítavať, dopočítavať. Vraj boli niektoré veľmi ťažké... a musím uznať, že som ich nešetrila. A to nie je všetko. Kým si ich škrtli v plániku na bingo, musel im to kontrolór odsúhlasiť. Aj to robili deti. ja som dnes iba fotila. Kontrolóri boli skvelí, zodpovední, veľmi dôkladne kontrolovali, krásne radili (Aha, tu ti to nesedí... Pozri, toto nemáš dobre... Keď tu máš štvorku, tak ti nevyjde. Čo myslíš, že tam má byť...). A viete čo povedali kontrolóri nakoniec, že čo bolo najťažšie? Že im bolo ľúto, že nemohli dávať len "fajky", ale niekedy museli aj "krížiky" keď to nebolo dobre! Nie všetci sa dopracovali k cieľu, zopár deti bingo nemalo, bolo im to ľúto. Ale usilovne pracovali úplne všetci a zistili, že niekedy je to aj o šťastí. Ja som dnes mala skvelý zážitok a som na všetky Pastelky veľmi hrdá! A s Lentilkami sa chystám na bingo budúci týždeň, tak im nič nehovorte :-)

Vo fotagalérii môžete vidieť ako pekne pracovali.

• Učíme sa matematiku aj pomocou pesničiek

• Plus a mínus, stále sa nám to plietlo. Tak sme sa naučili jednoduchú pesničku, že keď chcem Pridávať, tak musím Plus napísať a keď chcem Menej mať, tak zase Mínus. Deti to veľmi chytilo, hneď k tomu vymysleli aj tanček. A Mechy od pána Hammela sú ďalší obľúbený hit. Však nech vám doma zaspievajú :-)

Vo fotogalérii vidno aj tanečné kreácie. Fotky robili deti, keďže ja som hrala :-)

• Malí basketbalisti z Felixa s veľkými basketbalistami z MBK Karlovka

• Škola by nemala byť len o vedomostiach, ale najmä o ľudskosti, láske, tvorivosti a inšpirácii ... napísala na facebook jedna mamička. Touto akciou sme podporili inšpiráciu. Ktovie - možno z týchto malých basketbalistov budú raz veľkí športovci, ale hlavne ľudia ohľaduplní, cielavedomí, tvoriví, zdravo sebaistí, obetaví. K tomu ich vedie šport! Tak sa Felixáci držte :-)

Fotky z akcie sú vo fotogalérii.