• Práca na stanovištiach

• Hodina slovenského jazyka sa dá zorganizovať aj takto:

Najprv si sovičky vypočujú úlohy na jednotlivých stanovištiach, môžu sa pýtať na nejasnosti, rozdelia sa pomocou šnúrok na štvorice, dostanú časové inštrukcie .... potom pracujú. Pýtať sa môžu spolužiaka alebo Bobiho. Učiteľka tu "akože" nie je. Fotografie sú vo fotogalérii.

• Držali sme hada!

• Sovičky sa v stredu učili v exteriéri - navštívili CVČ na Štefánikovej ulici. Trpezlivo si vypočuli pútavé rozprávanie o plazoch - už vedia, aké korytnačky tu žijú, kam volať, keď nájdu doma hada, ako hady kŕmiť a veľa iného. No medzi najväčšie zážitky patrilo, samozrejme, dotknúť sa hada a zistiť, aké to je. Niektorí ho aj držali na rukách, niektorí sa naozaj museli prekonať, aby sa ho aspoň končekom prsta dotkli. Vy už ste hada držali?

• Zaviedli sme novú životnú zručnosť "Priateľstvo"

• Dnes bol celý deň v duchu priateľstva. Každý vieme, čo priateľstvo znamená. Ale dnes sme si to "prežili". Počúvali sme príbeh o priateľstve, videli video o priateľstve psíka a delfína, spievali pesničku Michala Davida Pár přátel mít, vytvorili definíciu priateľstva a nakoniec sme pracovali v skupinkách na rôznych aktivitách. Postavili sme Dom priateľstva, vytvorili reklamu a inzerát na priateľstvo, vymysleli príbeh s názvom Letecké priateľstvo. Vo všetkých aktivitách sme zacítili ten krásny pocit ... mať priateľa. Jeden z nás povedal: Mám v triede veľkého priateľa, som z toho celkom dojatý :-). Bol to pekný deň!

• Biely deň

• Dnes sme mali v škole hneď dve vzácne návštevy. Prišla k nám p. Anna s vodiacim psom Černoškom. Pani Anna je totiž nevidiaca. Na besede nám porozprávala o svojom živote a svojim optimismom, veselou náladou nás presvedčila, že aj ťažký život môže brať človek s úsmevom :-). Obdivuhodné! Druhou návšetvou bol David, ktorý nám svojou aktivitou priblížil, ako by to bolo, keby sme nevideli. Obidvom veľké
            ĎAKUJEME!

• Zápis na školský rok 2015/16

• Zápis do prvého ročníka sa konal v dňoch 23. - 24. 1. 2015. Náhradný termín zápisu bude ešte 13.2.2015. Kontaktujte nás pre konkrétny čas zápisu, aby ste sa vyhli zbytočným čakaniam. Pre záujemcov, ktorí nemali možnosť byť na dňoch otvorených dverí v novembri a decembri organizujeme informačné stretnutie 9.2.2015 o 16:30 hod. Pozrite si aj bližšie informácie k zápisu.

• Vianočné vystúpenie

• Lentilky, Pastelky aj Sovičky si pripravili vianočné vystúpenie pre svojich rodičov, starých rodičov, všetkých blízkych. Martuška, Janka aj Lucka s nimi poctivo trénovali a tak sme vďaka nim mali možnosť vidieť a počuť vianočné piesne, básne, vinše, deti nám ukázali ako hrajú na flaute, zatancovali. Tí najstarší Felixáci nám odprezentovali svoje vianočné projekty - bola to pre nich premiéra pred takým veľkým publikom. Všetky deti sa do toho vložili a vydali zo seba všetko, pre niektorých bolo početné publikum naozajstnou výzvou. Felixáci, boli ste super :-)

• Felix Vianoce 2014

• V stredu dýchala škola Felix Vianocami. mali sme tu rôzne vianočné dielničky, kde rodičia i starí rodičia tvorili s deťmi krásne vecičky, zdobili medovníčky, vyrábali lampióny. Popritom sme jedli dobroty - napečené koláčiky, famózny guláš z diviny, piekli sa palacinky, pil sa sviatočný punč. Ďakujeme rodičom za krásny čas, oteckom za to, ako sa plnohodnotne zapojili a deťom za snahu a náladu. Vo fotogalérii nájdete fotky z dielničiek.

• Atletika pre deti v hale Elán

• Bolo nás 168 športovcov z 21 bratislavských škôl, z toho 84 dievčat a 84 chlapcov, čakalo nás 7 disciplín. Boli sme najmladšie družstvo, s najzaujímavejším názvom :-), najviac sme sa povzbudovali a očividne najviac sme túžili po výhre. To, že neprišla ... nevadilo, bol to najkrajší športový deň :-).

• Projektový deň - Vianoce

• Počas minulého týždňa a štvrtkového exteriéru sme si nazbierali materiály, informácie na tému Vianoce. Vytvorili sme skupinky, ktoré pracovali na jednotivých témach. Tradície, zvyky, symboly, vianočná výzdoba mesta, Vianoce v iných štátoch .... v pondelok sme pracovali na projektoch, ktoré sme prezentovali. Na vianočnej besiedke predstavíme svoje práce rodičom, súrodencom. Je radosť sledovať, ako sa s každým projektom lepší spolupráca, deľba práce a zodpovednosť jeden za druhého.

Fotky nájdete vo fotogalérii.