• Bombi, Práca, Mäta, Mojito, Pátrači : -)

• Nový týždeň pred nami. Je potrebné sa dobre naštartovať a podať skvelý výkon, veď sme už veľkí prváci, skoro druháci : -) A tak sa aj stalo! Posilnenie perníkom Bombi. Ináč, viete, že je o ňom aj pesnička? A my sme sa ju naučili. Najprv práca, potom pláca ... písali sme, čítali, strihali, lepili, ani sme nevedeli, že sa zdokonaľujeme a na konci skladačka ... 6 kúskov, fúha. Podarilo sa! Obrázok Mojita a už sme vedeli, čo sa bude diať. Príprava mojita z fotoreceptu. Na zdravie : -)

• Králikáreň s Dávidom, Veronikou a Jožkom

• Máme nových kamarátov! Veronika Vadovičová, pre nás už známa paralympionička a Jožko nás dnes navštívili, aby sme sa vedeli vcítiť do ľudí so zdravotným handicapom. Skúsili sme splniť 4 úlohy na každom stanovišti. Na jednom sme boli "slepí" - zaviazané oči, na druhom "bez rúk" - ruky za chrbtom, na treťom bez možnosti použiť ústa, na štvrtom "bez nôh". Mali sme postaviť z kociek stavbu, nafúknuť balón, presunúť pohár s vodou o 5 metrov a vyliať vodu do fľaše, namaľovať obrázok. Podľa týchto indícií sme potom v triede hľadali poklad. Najprv deti hľadali v skrini, pod kobercom, v laviciach ... tu sa ozvalo: Ten poklad je moje telo!!! A to sme si mysleli, že sú to ešte malé deti, že na to neprídu. Prišli a pochopili. Veronika, Jožko a Dávid, Ďakujeme za pripomenutie, že naše zdravé telá ... to je veľký poklad . Súhlasíte? Fotky vo fotogalérii!

• Štvrtkový exteriér

• Dnes sme sa učili, až sa nám parilo z hlavy :-). Doslova a do písmena! Bolo totiž letné počasie. Na Železnej studničke sme vystriedali 4 stanovištia, na ktorých sme plnili úlohy z matematiky, písali sme, čítali a prešli náučný chodník. Pracovné listy z prírodovedy sme vypracovali v škole, nakoniec sme sa vybláznili na preliezačkách. Bol to pekný deň, aj keď možno až príliš horúci ... no, prichádza leto :-). Fotky vo fotogalérii!

• Besiedka ku dňu matiek

• Vo štvrtok 15.5. sme pozvali mamičky a staré mamy našich žiakov na besiedku, ktorá bola venovaná len im! Deti si pripravili básničky, pesničky, hrali na husličky, gitaru, boli dokonca aj kúzelníci! Na záver sme si pozreli predstavenie: Ako sa narodila kačička Evička a deti odovzdali mamičkám darčeky. Tie sme vlastnoručne vyrobili. radosť z nich bola veliká! Do obálky každé dieťa vložilo list, v ktorom bolo okrem iného aj veľké ĎAKUJEM!

• Náhradný termín zápisu 21.5.2014

• Pozývame budúcich prvákov, ktorí boli v čase riadneho zápisu chorí, na náhradný termín zápisu 21.5. o 16:30 hod. do našej školy na Strečnianskej 20 v Bratislave. Takto zapísané deti budú u nás vedené ako náhradníci v prípade uvoľnenia miesta.

• Supertrieda: Ako sa narodila kačička Evička

• Wedkovia sa zúčastnili súťaže Supertrieda. Tento rok si deti z jednej triedy mali vytvoriť hudobno-dramatické dielo na tému: Musíme si pomáhať. Niekoľko mesiacov sme tvorili príbeh kačacej rodinky, v ktorom káčer s kačicou zabudli na dvore jedno vajíčko. Na dvore však boli zvieratká - mačička, kocúrik, myšky, psík, jašteri, ktorí sa o vajíčko postarali a na svet prišla malá kačička Evička. Nacvičovanie bola zábava, ale aj drina. Výsledok však stál za to. Veľa sme sa rozprávali o tom, aké je to pekné, keď si nielen zvieratká pomáhajú. Snažíme sa to uviesť aj do života okolo nás :-)..... Fotky nájdete vo fotogalérii.

• Škola v prírode - Dobrá voda

• V dňoch 28.4. -  2.5. 2014 sme sa zúčastnili školy v prírode v Dobrej Vode. Prežili sme krásnych 5 dní, plných aktivít, radosti a dobrého počasia. Ranná rozcvička, kratšie vyučovanie, nacvičovanie supertriedy, súťaže, hry, výtvarné dielne, túra, dedinská hra, písanie deníkov, večerné čítanie, "stíšenie". Bolo to všetko fajn! Tešíme sa na budúci rok!

• Fotografko

• Mamina jednej našej žiačky je skvelá fotografka a pomáha nám s fotokrúžkom pre decká. Vždy porozpráva niečo zaujímavé z histórie fotografie a vymyslí aktivitu, na ktorej si vyskúšame rôzne fotografické zručnosti. Napríklad pri téme portréty sme si mohli porovnať portrétové kresby a fotky a vznikli krásne diptychy, ktoré si môžete pozrieť v galérii. Ďakujeme!

• Paralympionička Veronika Vadovičová na besede vo Felixe

• Vidieť víťazku paralympiády - športovú streľkyňu so zlatou medailou, to sa hneď tak nestane. Dnes sme to zažili. Veronika Vadovičová, absolventka dvoch vysokých škôl, majiteľka zlatej olympijskej paralympiády v Pekingu (2008), bronzovej medaily v Londýne (2012), majsterka sveta - 2 zlaté, majsterka Európy - 2 zlaté medaile. Milá, úsmevavá odpovedala na otázky detí. Krásny príklad pre naše detí!

Fotky vo fotogalérii.

• 4.4. Svetový deň športu - Školská olympiáda v hale Elán

• V piatok bol Svetový deň športu, málokto to vie. Usporiadatelia to vedeli :-) a zorganizovali Školskú olympiádu pre všetky ZŠ v Bratislave, pre 1.-4. ročník. Zapojilo sa 8 detí z našej školy. Na výsledok sme nehľadeli, pretože sme boli najmladší (nemáme 3. a 4. triedu). Deti si vyskúšali behať na naozajstnom tartane, kde sa organizujú Majstrovstvá SR a rôzne významné preteky. Preteky boli výborne zorganizované, vyhodnotené. Súťažili sme v 4 disciplínach, vždy za jeden team. V duchu "jeden za všetkých, všetci za jedného". Štafetová formuľa, hod na cieľ, skok do diaľky z miesta, beh cez prekážky. Na záver sme si vyskúšali štafetový beh s ozajstnými kolíkmi. Keď sme odchádzali, pýtala som sa: Tak čo, deti. Pôjdeme aj na budúci rok? Odpoveď: Jasné, Marta ... môžeš s nami počítať. Čo nám táto akcia dala okrem športovania? Prijať aj to, že nie sme prví, druhí, ani tretí. Jednoducho, prijať prehru, nezanevrieť a urobiť všetko preto, aby sme sa zlepšili! Však o tom je celý život, nie?