• Sovičky ŠVP v Harmónii 4. deň

• Každý deň začíname rozcvičkou. Z chaty vylezieme rozospatí, zalezieme osviežení chladným vzduchom a pohybom. Dnes sme trénovali maľovanie štetcom, prstom, ľakťom, prstom na nohe a dokonca nosom! Bola to aktivita, pri ktorej sme sa veľa nasmiali. Potom sme sa riadne poumývali a chlapci dokonca vyprali uterák, ktorým si "omylom" utreli pomaľované ruky :-). Prechádzku v lese sme zakončili stavbou bunkru z konárov, lístia. Vmestili sme sa tam všetci! Personál je skvelý, výborná kuchyňa, ochota a hlavne trpezlivosť s deťmi, ktoré majú v sebe veľa a veľa energie. Sovičky už nie sú nočné dravce ... hneď po večierke zaspia ako dudky :-). Máme za sebou krásny deň!

• Sovičky ŠVP v Harmónii 3. deň

• Dnešný deň v ŠVP bol športový. Mali sme Modranskú olympiádu, zvládli sme dlhú túru do Modry. Tam sme navštívili Modranskú ľudovú majoliku. Deti pozorne sledovali výrobu a maľovanie modranskej keramiky. Cestou sme stihli zmrzlinu a večer opekanie pri ohni. Každý večer píšeme denníčky, aby sme mohli doma rozprávať zážitky. Bol to veselý deň!

• Sovičky ŠVP v Harmónii - 2. deň

• Druhý deň v Harmónii bol opäť daždivý. Ale nám to nevadilo! Riešili sme hravou formou matematiku, súťažili v štafetových hrách,  vyšli na vychádzku a dokončili prípravu sirupu z nazbieranej čiernej bazy. Všetkým veľmi chutil! Večer sme hrali hru Šiesty zmysel, písali sme denník a nakoniec čítali z knihy. Bol to pekný deň!

• Sovičky ŠVP v Harmónii - 1. deň

• Sovičky začali ŠVP v Harmónii. Po príchode začali hneď s aktivitami, ktoré sú pripravené tak, aby zabavili, ale aj naučili. Začali sme s prírodovedou. Zbierali sme listy zo stromov, rastliny. Po návrate sme vypracovali pracovný list, urobili si výstavku listov s popismi a rastlinky sme dali vylisovať. Čoskoro si urobíme herbár. Nazbierali sme kvety z černej bazy, pripravili sirup. O 24 hodín budeme mať vlastnoručne vyrobený bazový sirup. Kvizy, hry, šport ... 1. deň :-).

Fotky sú vo fotogalérii

• Ostravská škola Primaškola vo Felixe

• Vo štvrtok k nám zavítali ostravské deti. Prežili sme krásne dva dni, prespali v triedach. Hovorí sa, že dnešné deti nerozumejú češtine a naopak. U nás tomu tak nebolo. České deti na zaspievali slovenskú hymnu, my zasa československú pesničku Na na na od No name a Chinaski. Pozreli sme rozprávku "O Červené Karkulce", ktorú nám zahrali dievčatá z Primaškoly. Všetci rozumeli, poriadne sme sa zasmiali :-). Deti si odovzdali darčeky. Sľúbili si, že po vlaňajšej návševe školy Felix v Ostrave a tej u nás, budeme pokračovať v krásnych priateľstvách. Počula som, že niektoré vydržia až do staroby! Uvidíme...

• Zavedenie novej životnej zručnosti SPOLUPRÁCA

• Dnes sme zaviedli novú životnú zručnosť "spoluprácu". Myslím, že to bude najnáročnejšia zručnosť z tých, ktorým sme sa už venovali. Spolupracovať znamená dávať i brať. Musia však na to byť najmenej dvaja a obidvaja musia chcieť. Sovičky sa to budú učiť na rôznych aktivitách až do konca školského roka, vlastne do konca života smile emoticon

• Výchovný koncert v Slovenskej filharmónii

• Tretí v poradí výchovný koncert mal tému: Filmová hudba. Počuli sme hudbu z filmov E.T.Mimozemšťan, Sedem statočných, Piráti z karibiku, Indiana Jones, Hviezdne vojny. Sovičky sa slávnostne obliekli, na koncerte sa pekne správali a po skončení si pri Dunaji zaskákali :-). Bol to krásny deň!

• Škola v prírode - prvý deň

• Prváci majú za sebou prvý deň v škole v prírode. Docestovali sme do Dobrej Vody, ubytovali sa, vybalili a vyrazili za športom, hrami, slnkom a spoločnými zážitkami. Po dobrom obede - a naozaj jedli všetci - sme lovili zvieratká. Boli na papieroch a aby bol lov úspešný, tak tím musel naozaj dobre spolupracovať. Potom sme mali slovenčinu - na stromoch boli porozvešiavané slová básničky, ktoré deti museli nájsť, zapamätať si, napísať a potom ešte aj uhádnuť hádanku. Chvíľku voľna sme využili na hru na gitare a spev. Po olovrante sme stavali hrady zo škatúľ a pred večerou sme ešte vybehli von. Večera - buchty - mňam. Rozveselili sme sa tančekom a potom sme ešte potrápili hlavičky kvízom. A už len umývanie zubov, čítanie a dobrú noc, tešíme sa na zajtra.

• Deň priateľstva - záver osvojovania životnej zručnosti Priateľstvo

• Dnes sme mali Deň priateľstva. Priateľstvo je "hra v živote dvoch ľudí", to je výrok jednej SOVIČKY na tento krásny vzťah smile emoticon. Tak sme sa dnes "hrali". Na raňajky sme mali domáce koláče, potom sme písali listy prvákom do ŠVP (však sme priatelia) a odniesli ich na poštu. Tam si deti nalepili známky a osobne zaniesli k okienku, kde ich opečiatkovali. Prejavovať priateľstvo je krásna vec. Nakoniec sme si povedali, že budeme mať takéto dni všetky!

• Futura 2015

• Jedným z princípov našej školy je otvorené vyučovanie - učíme sa nielen v škole, ale všade. Tentokrát vo vedeckom centre Futura v Maďarsku. Cesta autobusom bola zábavná, spestrili sme si ju spevom pri gitare. V centre sme pracovali v menších skupinkách, objavovali taje zeme, vzduchu, ohňa a vody. Boli sme v planetáriu, videli blesky a mnoho iných zaujímavostí. Aj vďaka skvelým babičkám Cedrika a Matúška, ktoré s nami išli, sme sa mohli naplno venovať deťom, keďže nás bolo viac. Ďakujeme. Možno teraz si deti všetko nepamätajú a vnímajú to len ako zaujímavé zážitky, ale raz, keď sa budeme o niektorých témach baviť, sa im tieto veci vynoria a nebudeme musieť len teoretizovať.Toto podujatie bolo zrealizované v rámci projektu "Rýchla rota Felix", ktorý bol podporený grantom z Nadácie Orange.